Pokazuje 1 do 14 z 14 (1 Stron)


Trochę historii o tabliczkach posesyjnych:

Tak naprawdę ciężko jest określić konkretną datę kiedy zwyczaj oznaczania budynków wszedł w życie. Pierwsze wzmianki na ten temat to okres późnego średniowiecza. Dotyczą raczej nadawania nazw własnych, niż samej numeracji. Nazwy te pełniły jednak podobną funkcję co teraz, oznaczały przypisanie danego właściciela do jego własności, np. Folwark Zalesie. Jak możemy się domyśleć, w dzisiejszych czasach system ten z pewnością by się nie sprawdził ze względu na dużą liczbę mniejszych parceli. Powodem tego był podział administracyjny który nastąpił w okresie zaborów. Wielkie majątki podzielono wtedy na działki i nadano im numery porządkowe. Numeracja ta w niektórych mniejszych miejscowościach występuje do dziś.


Jaka powinna być i co zawierać tabliczka posesyjna:

- tabliczka posesyjna powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku

- na tabliczce posesyjnej powinien się znaleźć numer jak i nazwa ulicy lub miejscowości

- tabliczka posesyjna powinna być oświetlona

- jeżeli zabudowania są oddalone od drogi należy powtórzyć oznaczenie np. na ogrodzeniu


Prawo i przepisy dotyczące tabliczek posesyjnych:

Regulacje prawne dotyczące tabliczek posesyjnych są dość klarownie sprecyzowane i zawierają wszystkie szczegóły dotyczące treści oraz miejsca montażu tabliczki. Większość właścicieli nie zdaje sobie jednak sprawy że, niedostosowanie się do tych przepisów wiąże się z przykrymi w skutkach konsekwencjami. O obowiązku oznaczenia posesji informuje ustawa z z dnia 4 marca 2010 r.o infrastrukturze informacji przestrzennej.

Montaż tablicy z adresem jest bardzo łatwy, wszystkie sposoby montażu są przedstawione na naszych aukcjach za pomocą filmu instruktażowego.

Proponowane przez nas sposoby montażu tabliczki posesyjnej:
1)
Przyklejając- w tej opcji tablica posesyjna jest przyklejona na taśmie piankowej.
2)
Montując na dystansach - w tej opcji tablica posesyjna zamocowana jest w pewnej odległości od ściany, należy wywiercić otwory i przytwierdzić dystansy za pomocą kołków. Dołączone przez nas dystanse są koloru srebrnego i dają bardzo elegancki efekt.
3)
Montując na opaskach zaciskowych - sposób montażu przeznaczony dla tabliczek posesyjnych które mają być zamontowane na siatce lub płocie.