Numeracja domów

Po co używana jest numeracja domów?

Numeracja domów jest obowiązkowa. Nie ma określonych zasad co do wymiarów tabliczek zamieszczanych na domach. Numeracja domów powinna być czytelna i funkcjonalna. Kolor i materiał tabliczek z numeracją domów jest wybierany według gustu i upodobania właściciela budynku. Przed zakupem tabliczki na dom warto zasięgnąć porady ekspertów zajmujących się wykonywaniem numeracji na dom. Poza funkcją informacyjną, tabliczki z numeracją domu spełniają dodatkowo funkcję estetyczną. Mają za zadanie ułatwić codziennie życie i pozwolić na szybkie odnajdywanie budynków o szukanym numerze. Oprócz tego, brak numeru grozi konsekwencjami prawnymi.


Tabliczki z numeracją domów kiedyś i dziś:

Numeracja domów nie musi być jak dawniej opisywana przez nieestetyczne, wydawane przez urzędy stalowe tabliczki. Dzięki nowoczesnym technologiom i wyobraźni projektantów można obecnie nabyć tabliczki na dom o bardzo ciekawym  designie.

Oferujemy Państwu tabliczki z numeracją domów wykonane przy użyciu metody grawerowania i cięcia laserowego. Nasze tabliczki z numeracją są niezwykle trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz, co jest równie ważne, są bardzo eleganckie.

Takie jak tablica na dom GRAV. Wykonana z wysokiej jakości laminatu grawerskiego charakteryzuje się ponadczasowym wyglądem i elegancją. Idealnie sprawdzi się do domu budowanych w stylu klasycznym.

Tablica na dom typ STANDARD wykonana z plexi, gdzie numer domu wykonany jest z folii dostępnej w 4 kolorach. Ten typ numeracji jest bardzo nowoczesny i oryginalny, odpowiedni dla osób ceniących niestandardowe rozwiązania.

Tablica 3D natomiast idealnie sprawdzi się dla domów nowoczesnych. Charakteryzuje ją prostą i innowacyjną forma. Napis wykonany jest z plexi o grubości 3mm, co tworzy wygląd 3D.

Sortowanie:
Pokazuje 1 do 14 z 14 (1 Stron)


Na co zwrócić uwagę kupując tabliczkę z numeracją domu?

Estetyka - tabliczka na dom ma pełnić funkcję informacyjna, ale przy odpowiednim wykonaniu i dopasowaniu do reszty wykończenia budynku może stanowić doskonałe dopełnienie architektury budynku.  W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby kupowania tabliczki wyłącznie z myślą o jej czytelności , czytelność jest nadrzędna, ale estetyka wykonania również jest  bardzo istotna, że te dwie rzeczy można ze smakiem połączyć udowadniają nasze produkty.

Trwałość - oznaczenie domu ma służyć przez wiele lat dlatego przy jego zakupie zwróćmy uwagę z jakich materiałów jest wykonana tabliczka jaką chcemy zakupić . Stare polskie powiedzenie brzmi "diabeł tkwi w szczegółach" i w tym przykład wydaje się to potwierdzać . Na rynku dostępnych jest masa tabliczek na dom po "okazyjnych cenach" warto się jednak zastanowić czy okazjonalność związana z wymianą tandetnej tabliczki wykonanej z PCW jest warta oszczędności . Tabliczkę kupuję się raz na długie lata i należy w przy tym zakupie szukać solidnych produktów. Materiały które używamy do wykonania tabliczek z numeracją domów są najwyższej jakości. Korzystamy tylko ze sprawdzonych produktów, najlepszych Polskich i Austriackich producentów.

Czytelność - tabliczka z numeracją domu musi być czytelna z odpowiednio dużej odległości, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość kupowanej tabliczki. Warto również zauważyć, że nie wszystkie tabliczki, jednakowo nadają się na wszystkie podłoża. Tabliczki na podkładzie z przeźroczystej plexi najlepiej prezentują się i co za tym idzie, są najbardziej czytelne na podłożach jednokolorowych. Tablice Grav natomiast są bardziej uniwersalne i można je zastosować na każdym rodzaju podłoża.


Dodatkowo, wszystkie produkowane przez nas tabliczki z numeracją domów są bardzo łatwe w montażu i mogą być zamontowane przez każdego. Do każdego zamówienia dołączamy ozdobne dystanse montażowe oraz kołki rozporowe.