Pokazuje 1 do 14 z 14 (1 Stron)


Dlaczego tablica adresowa jest ważna?

Tablice adresowe spełniają wiele funkcji. Służą swobodnej komunikacji między obywatelami a urzędami państwowymi. Pomagają w dostarczaniu poczty oraz przede wszystkim w sytuacjach ekstremalnych i nie ciepiących zwłoki, potrafią z w znacznym stopniu przyczynić się do uratowania życia człowieka. Dodatkowo obowiązek umieszczenia tablicy adresowej jest uregulowany prawie dlatego też jej brak może skutkować sankcjami.


Historia i funkcja tablic adresowych.

Tablice adresowe są montowane do każdego budynku niezależnie od jego lokalizacji. Tablice adresowe pełnią funkcję informacyjną, ponieważ zawierają nr lokalu, budynku i ulicy, przy której się znajduje. Najczęściej jednak numeracja posesji jest uwarunkowana kolejnością według daty ich wybudowania.Zawsze odbywa się to według jakiegoś schematu, unormowanego przepisami w danym regionie lub miejscowości.  Najstarsze dokumenty w Polsce zawierające tego typu zapiski sięgają średniowiecza.

  

Elementy istotnie przy zakupie tablicy adresowej:

- Wielkość - przed zakupem tablicy adresowej na dom należy się zastanowić nad tym w jakiej odległości do odbiorcy montowana będzie tablica i czy jej rozmiar jest adekwatny do tejże odległości.

- Widoczność wzoru - wielkość tablicy adresowej to jedno a czytelność wzoru to drugie , wzór tabliczki musi być dobrze widoczny z większej odległości i nie może zlewać się w bezkształtną całość  

- Rodzaj tablicy - każdy dom posiada inną strukturę muru. Dlatego też tabliczki, które dobrze prezentują się na tynkach jednorodnych mogą być nieczytelne na wzorzystym murze. Mowa tu szczególnie o tablicach adresowych na podstawie przeźroczystego pleksi

- Estetyka - wielu z nas z ogromną pieczołowitością dobiera kolejne elementy dekoracji i dodatki architektoniczne do budynku. Tablice adresowe na dom dostępne obecnie na rynku spełniają w wielu przypadkach wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Zawsze zastanówcie się przed zakupem czy tablica adresowa będzie dobrze pasowała do bryły budynku - numer na dom to nie jedynie wymóg prawny to również element dekoracyjny.