Numery posesji

Każda posesja ma swój własny numer. W skład posesji wchodzą wszystkie znajdujące się budynki, tj. dom mieszkalny, budynek gospodarczy, garaże itp. Dlatego też coraz częściej mieszkańcy domów zamawiają tabliczki na dom, oraz tabliczki do umieszczenia na płocie, murku czy też siatce. Numery posesji umieszczane na ogrodzeniu są dobrym rozwiązaniem dla domów, które znajdują się w głębi terenu posesji. Dzięki nim numer posesji jest czytelny i widoczny z daleka.


Rodzaje numerów posesji produkowanych przez naszą firmę: 

- Numery posesji i tablice GRAV - grawerowane numery posesji  o ponadczasowym wyglądzie trwałe i eleganckie. Wykonane z laminatów w kolorze srebrnym lub złotym. Grawer w obu przypadkach jest czarny. Dzięki wykorzystaniu techniki grawerowania , jednej z najstarszych i najszlachetniejszych formy nanoszenia treści , tablice grawerowane są trwałe i estetyczne przez wiele lat. 
 
Numery posesji i tablice 3D - wykonane są z transparentnego(przeźroczystego) plexi jako podstawy natomiast numer domu oraz ulica bądź nazwa miejscowości wykonane są poprzez wyklejenie czarnym plexi o grubości 3 mm - dzięki czemu uzyskujemy efekt 3D. Tablice bardzo szykowne nadając charakter lekkości i nowoczesności budynkowi.

Numery posesji i tablice Standard- proste tabliczki wykonane z przeźroczystego plexi, grafika wyklejona jest za pomocą folii w 4 kolorach do wyboru: granatowy, brązowy, czarny oraz szary. Tablica nowoczesne, lekka, w bardzo przystępnej cenie.

Każda z tablic montowana może być na kilka sposobów o tym więcej mogą się Państwo dowiedzieć na stronie produktów.

Sortowanie:
Pokazuje 1 do 14 z 14 (1 Stron)


Kwestie prawne dotyczące oznakowania posesji
Do obowiązku każdego właściciela posesji należy odpowiednie jej oznakowanie. Jest to bardzo istotna sprawa. Chodzi tu przede wszystkim o umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy, placu lub miejscowości. Ma to za zadanie ułatwienie takich spraw jak: dostarczenie przesyłek, zamawianie jedzenia na wynos czy interwencji służb ratunkowych i porządkowych. Trzeba również pamiętać, aby taka tabliczka była umieszczona w odpowiednim, widocznym miejscu oraz o tym, aby ją odpowiednio oświetlić. Stanowi o tym  przepis z art. 64 Kodeksu Wykroczeń jak również Ustawa  z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 października 2004 r. Brak takowego oznakowania może przysporzyć problemów i nieprzyjemności, ponieważ jest to niezgodne z obowiązującym prawem.

Jak powinna wyglądać i co powinna zawierać tablica z numerem posesji:

- powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku

- na tabliczce powinien zostać umieszczony numer posesji, a także nazwa ulicy lub miejscowości

- należy zapewnić tabliczce odpowiednie oświetlenie, aby była widoczna także w nocy

- jeśli znakowany budynek znajduje się w głębi posesji, należy umieścić tabliczkę również na ogrodzeniu